MOVERI | Warsztat: „Moje dziecko i komputer. Profilaktyka uzależnienia dziecka od komputera, tableta, smartphone’a, gier, itd”.
262
post-template-default,single,single-post,postid-262,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive,elementor-default

Warsztat: „Moje dziecko i komputer. Profilaktyka uzależnienia dziecka od komputera, tableta, smartphone’a, gier, itd”.

WARSZTAT JEDNODNIOWY – 6 GODZIN.
Udział w szkoleniu jest darmowy. Szkolenie finansowane przez Gminę Legionowo

W dzisiejszym świecie już 1,5 -2 letnie dziecko potrafi wykonać proste czynności na smartphonie rodzica. Od 3-4 roku życia wiele dzieci zaczyna grać w proste gry na tablecie. Czy takie sytuacje są bezpieczne dla rozwoju dziecka? Jak powinno ono korzystać z komputera w bezpieczny sposób? Jakie jest stanowisko profesjonalistów profilaktyki uzależnień behawioralnych w tej kwestii? I wreszcie – co robić, gdy nasze dziecko za dużo czasu spędza ze smartphonem/komputerem?

CELE SZKOLENIA:

  • dostarczenie wiedzy, ile godzin dziecko w konkretnym wieku może spędzać czasu na komputerze/telefonie/grze. Diagnoza – ile czasu moje dziecko spędza w telefonie. grze, itd.
  • wiedza na temat działania cyberświata na mózg dziecka i jego relacje z rówieśnikami, relacje w rodzinie, itd. Wiedza o tym, czym jest uzależnienie behawioralne?
  • wypracowaniem innych sposobów na spędzania czasu przez dziecko,
  • reagowaniem w sytuacji, gdy dane dziecko już jest uzależnione, np. od gry – proces odstawiania dziecka, rozmowy z dzieckiem, rozumienie, czemu dziecko popadło w uzależnienie, co w zamian, zamiast grania, itd.

KOSZT UDZIAŁU W WARSZTACIE – 16 czerwca 2018 roku udział w szkoleniu jest darmowy

Prześlij zgłoszenie. Ilość miejsc ograniczona!